Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Ach cóż to był za wspaniały dzień...

Z okazji Święta dziewczynek sam Król Rupert III Optymista wysłał do nas list z zaproszeniem na ucztę na swym zamku. Dzieci chętnie zaproszenie przyjęły choć droga do zamku wcale do łatwych nie należała... musieliśmy pokonać wysokie i strome góry w czym chłopcy dzielnie pomagali swym koleżankom. Następnie zmierzyliśmy się z matematycznymi zagadkami błękitnej małży i odgadliśmy szyfr do zamkniętej muszli, w której skrywały się piękne perły. Na koniec pracowaliśmy w pocie czoła aby odbudować piękny ogród Króla, który został zniszczony. Dzięki naszej współpracy w ogrodzie zakwitły kwiaty, zaćwierkały ptaszki a wszędzie unosił się słodki zapach kwiatów. W czasie wyprawy dziewczynki zdobyły diadem z perłą oraz magiczną różdżkę, dzięki której wyczarowały prawdziwe królewską ucztę dla siebie i chłopców. Wspomnienia tej wyprawy zostaną z nami na długo....

Pszczółki

Tygryski

Krasnale

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,