Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

„Czy wy wiecie, że w rakiecie najciekawsza podróż w świecie ?”.

Tygryski wyruszyły w najdalszą podróż 10, 9, 8, 7, …, 3, 2, 1, 0!  START!  Tak, to podróż w Kosmos.  Odpaliliśmy silniki  i wszyscy wsiedliśmy do rakiety. A tam, w rakiecie, zobaczyliśmy film edukacyjny  o naszym układzie słonecznym. Poznaliśmy nazwy planet oraz ciekawostki  na ich temat.
Po powrocie na planetę Ziemia sami zbudowaliśmy wielki model układu słonecznego. Doskonale wiedzieliśmy, jak  nazywa się każda planeta i gdzie krąży po orbicie w układzie słonecznym. Za wzorową znajomość planet, nieznani przybysze z Kosmosu zostawili nam wiele zagadek do rozwiązania na tablicy multimedialnej. Były tam zabawy grafomotoryczne, zabawy matematyczne, a także na spostrzegawczość.   Na pamiątkę kosmicznej wyprawy zespoły wykonały przepiękne układy słoneczne, a galeria tych prac zdobi naszą salę.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,