Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Niwelujemy nieprzyjemne emocje

 

Realizując nasz tegoroczny projekt „Pokolorujemy z Wami nasz świat od nowa” po raz kolejny skupiliśmy się na rozwoju emocjonalnym naszych podopiecznych. W miesiącu marcu rozmawialiśmy o nieprzyjemnych emocjach. Przedszkolaki poddając się cudownej zabawie dowiedziały się czym jest strach, złość i smutek. Wiemy już skąd się biorą i jak sobie z nimi poradzić. Podczas trzydniowych warsztatów dzieci słuchały bajeczek terapeutycznych, rozmawiały o swoich emocjach, odgrywały scenki pozwalające zrozumieć uczucia swoje i innych oraz nauczyły się je szanować. Dzięki zabawom dydaktycznym ze swoimi Gniotkami Emotkami przedszkolaki poznały także techniki niwelowania swoich złości, smutków oraz lęków.

 

Biedronki

 

Tygryski


Krasnale


Żabki

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,