Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 22.04 2021 nasze przedszkole odwiedził Pan adwokat ze stowarzyszenia OPPEN. W spotkaniu wzięły udział dzieci 6-letnie z grupy Tygrysków i Krasnali .Pan adwokat zdradził dzieciom tajniki pracy sądu- opowiedział o swojej pracy oraz pracy innych pracowników,  i ich roli tej instytucji państwowej. Dzieci poznały zadania prokuratora, sędziego, adwokata i radcy prawnego. Miały tez okazję zobaczyć  strój pracownika sądowego - czarna togę oraz charakterystyczne żaboty -zielony dla adwokata ,czerwony dla prokuratora, fioletowy dla sędziego i niebieski dla radcy prawnego. Wiedzę tą dzieci wykorzystały w zabawie w "Sąd", której przewodniczył nasz gość. Przedszkolaki przyjmowały rolę prokuratora lub obrońcy w sprawie  "złego wilka" i oceniały jego postępowanie. Podczas zabawy dzieci wykorzystały zdobyta wiedzę i wykazały się umiejętnościami w prowadzeniu dyskusji oraz sztuce argumentowania, czym mile zaskoczyły naszego gościa. Starszaki serdecznie podziękowały Panu adwokatowi za spotkanie. przekazana wiedzę i ciekawie spędzony czas.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,