Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W miesiącu kwietniu, zaraz po powrocie naszych ukochanych przedszkolaków do Niezapominajki, zrealizowaliśmy kolejną część tegorocznego projektu „Pokolorujemy z Wami nasz świat od nowa!”.

Tym razem zajęliśmy się umiejętnościami radzenia sobie w trudnych sytuacjach i konfliktach rówieśniczych z jakimi spotykają się przedszkolaki w swojej codzienności.  Przez trzy dni słuchaliśmy bajeczki o Fenku – lisku, który poznawał cierpliwość, starał się zrozumieć sztukę kompromisu oraz nauczył się dzielenia swoimi zabawkami. Przygody głównego bohatera zainspirowały nas do odgrywania przeróżnych scenek. Pozwoliły one dzieciom pojąć czym tak naprawdę jest koleżeńskość, które zachowania są dobre i jakie wartości należy w sobie rozwijać by stać się „Przedszkolakiem na Medal”. Wykonaliśmy także upominek dla naszych przyjaciół – Gniotków Emotków, a tworząc go przeprowadziliśmy wspaniały trening cierpliwości i zauważyliśmy jak ważna jest umiejętność czekania na swoją kolej.

Zapraszamy Was kochani do naszej fotogalerii, a przekonacie się jak wspaniale się bawiliśmy ucząc się cierpliwości, koleżeńskości i sztuki kompromisu.

 

Biedronki

 

Tygryski

 

Żabki

 

Pszczółki

 

Krasnale

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,