Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Realizując nasz tegoroczny projekt edukacyjny „W kolorowych butach działamy - na lepsze nasz świat zmieniamy” dzieci w ostatnich dniach rozwijały kompetencje językowe. A to wszystko za sprawą bucików wizytowych, które pojawiły się w naszej szafie na dolnym holu. Pierwszego dnia buty zabrały nas w wielką podróż po świecie. Dzieci odwiedzając kolejne kraje poznawały podstawowe zwroty w językach obcych oraz wykonywały zadania, dzięki którym otrzymywały pamiątkowy znaczek do swoich paszportów. Następnego dnia dostaliśmy zaproszenie do teatru, jako miejsca przekazywania komunikatów w kreatywny sposób. Po obejrzeniu spektaklu znanej i lubianej bajeczki „Kot w butach” nasi milusińscy stworzyli papierowe kukiełki i wcielili się w aktorów. Na zakończenie projektu przedszkolaki przeniosły się w magiczną krainę bajek – czytaliśmy dziecięcą literaturę, odkrywaliśmy książeczki z przedszkolnej biblioteki i tworzyliśmy własne zakładki do książek. Wspaniałe atrakcje bucików wizytowych bardzo spodobały się dzieciaczkom i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Biedronki

Krasnale

Pszczółki

Tygryski

Żabki

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,