Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i uroczyście przeżywamy zarówno w naszych domach jak i w naszej przedszkolnej rodzince ;) Dzieci w ostatnich dniach poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz chętnie uczestniczyły w  przygotowaniach. Wykonały wspaniałe dekoracje świąteczne, prace plastyczne oraz ubrały choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 17 grudnia. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna i jakże magiczna atmosfera. Świąteczne dekoracje, pięknie przystrojona choinka, dzieci odświętnie ubrane – wszystko to wprowadzało nas w nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia.  Przed południem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i wspólnie zjedliśmy wigilijny obiad- tradycyjny barszczyk z uszkami oraz smażoną rybkę z kapustką. Zgodnie z tradycją pod przedszkolną choinką czekały na nas słodkie upominki, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Grupowe kolędowanie wprowadziło nas w naprawdę magiczny, świąteczny nastrój.

 

Krasnale

Pszczółki

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,