Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach realizacji kolejnego etapu projektu „Tup, tup tup… do przodu idzie but” nasze kochane przedszkolaki zamieniły się w artystów. To wszystko za sprawą kolejnych butów jakie znalazły się w naszej szafie. Tym razem były to buty artysty, które podczas wspaniałej zabawy rozwijały nasze kompetencje świadomości i ekspresji kulturalnej.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Luwr, miejsce tętniące sztuką i kulturą, zwiedziliśmy także galerie sztuki, gdzie podziwialiśmy dzieła plastyczne znanych artystów. Zainspirowały nas one do stworzenia własnych obrazów, dzieci chętnie malowały pejzaże i portrety. Następnie udaliśmy się z wizytą do malarza, który oprowadził nas po swojej pracowni, poznaliśmy jego akcesoria i bawiliśmy się z kolorami. Wykonaliśmy kilka doświadczeń, które nauczyły nas tworzenia barw i kolorowych dzieł na różnych materiach. Trzeciego dnia wybraliśmy się na wielką wyprawę w siedmiomilowych butach odwiedzając znane bajki. Pomogliśmy Kubusiowi Puchatkowi, Piotrusiowi Panu oraz Trzem Świnkom wyszukując kreatywnych rozwiązań ich problemów. Projekt zakończyliśmy autorskim zaprojektowaniem butów artystycznych, które schowaliśmy na pamiątkę do naszych szaf.
Zapraszamy do podziwiania w fotogalerii naszej cudownej zabawy:) .

Pszczółki

Żabki

Tygryski

Biedronki

Krasnale

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,