Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Grupa "Tygryski" przystąpiła do realizacji II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ogólnym założeniem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych wśród najmłodszych. Przedszkolaki będą brały udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach promujących zdrowy styl życia, poznają czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Swoją przygodę z EkoŻywnością rozpoczęły od projekcji filmu animowanego pt. "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" oraz założenia ogródka warzywnego w kąciku przyrodniczym.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,