Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej oraz udekorowaliśmy nasze sale i wykonaliśmy wspaniałe wiosenne prace plastyczne. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień... W dniu 21 marca, w pierwszy dzień wiosny po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wyruszyły na plac przedszkolny aby pożegnać kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy i powitać Panią Wiosnę. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. W kolorowych nakryciach głowy wyruszyliśmy na pochód uliczkami osiedla, gdzie okrzykami „Precz zimo zła – My chcemy Wiosnę” poszukiwaliśmy zwiastunów Pani Wiosny. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre!

Tygryski

Krasnale

Pszczółki

Biedronki

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,