Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W tym tygodniu nasze dzielne przedszkolaki w ramach realizacji kolejnego etapu projektu „Tup, tup tup… do przodu idzie but” zbliżyły się do świata przyrody.  Gumowce kształtowały w dzieciach kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. To wszystko jak zwykle miało miejsce w toku wspaniałych zabaw badawczych, dydaktycznych oraz  ruchowych, a naszym wspaniałym maluchom uśmiech nawet na chwilę nie schodził z twarzy. Pierwszego dnia przedszkolaki wcieliły się w rolę najprawdziwszych ogrodników. Dzieci realizowały zadania zlecone w liście napisanym przez Panią Wiosnę ? Poznawały przy tym zwiastuny tej wspaniałej pory roku, etapy rozwoju roślin, badały nasionka i wiele, wiele innych.  Przede wszystkim jednak dzieciaki z zapałem sadziły kwiaty, warzywa i zioła zakładając własne, grupowe ogródki w sali przedszkolnej. Drugi dzień projektu miał za zadanie przybliżyć przedszkolakom świat zwierząt, a przede wszystkim ptaków powracających do naszego kraju na wiosnę. Dzieci niczym prawdziwi ornitolodzy poznawały budowę ptaków, odpowiadały na pytanie „dlaczego ptaki latają” oraz badały piórka. Największą atrakcję stanowiły jednak eksperymenty z jajkami, z którymi maluchy doskonale sobie poradziły. Dowodem tej wspaniałej zabawy jest nasza fotorelacja

Biedronki

Krasnale

Tygryski

Pszczółki

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,