Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Nasze przedszkolaki bardzo starannie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Od wielu dni poznają tradycje wielkanocne, uczą się wierszy, piosenek i wykonują ozdoby świąteczne. Ich wspaniałe arcydzieła mogą Państwo podziwiać na naszym wielkanocnym kiermaszu. Znajdziecie tam owies, pisanki, baranki, kurczaczki, zajączki i wielkanocne smakołyki. Dzieciaki włożyły w swoją pracę całe serce i z wielką niecierpliwością oczekiwały na ten wyjątkowy dzień, kiedy to zgodnie z naszą Niezapominajkową tradycją tuż przed świętami wielkanocnymi, przedszkole odwiedza Zajączek.
12 kwietnia już od rana na wszystkich twarzach pojawiały się szerokie uśmiechy a to za sprawą śladów jakie nocą zostawił w przedszkolu nasz upragniony gość. Zniecierpliwione wędrowały śladami w poszukiwaniu prezentów. Jednak musiały uzbroić się w cierpliwość. Wiadomość od zajączka dotarła nieco później. Najpierw zjedliśmy uroczyste Wielkanocne Śniadanie. Przepięknie ubrani, zasiedliśmy do udekorowanych wielkanocnymi ozdobami stołów na których królowały oczywiście tradycyjne potrawy. Posileni jajeczkiem, białą kiełbaską i przepyszną babką wielkanocną byliśmy gotowi na poszukiwanie zajączka, bo jak wiecie przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla nas mnóstwo poleceń i zadań, których rozwiązanie prowadzi przedszkolaków do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu! Zajączkowi za wspaniałe upominki i dzień pełen wrażeń.

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i smacznych Świąt Wielkanocnych!

Tygryski

Żabki

Biedronki

Krasnale

Pszczółki

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,