Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

10 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu XI Święto Optymizmu. To szczególny dzień dla dużych i małych, którzy czują się optymistami. Ludzi przepełnionych radością życia, uśmiechem, empatią, doceniających przyjaźń i pozytywnie nastawionych do otaczającego nas świata. Tacy jesteśmy my -Niezapominajkowa Rodzinka -dzieci, personel przedszkola oraz Wy – Drodzy Rodzice. Nasze przedszkole od wielu lat realizuje ogólnopolski program „Optymistyczne Przedszkole”. Zgodnie z jego założeniami kolor żółty oznacza sukces dziecka. Tegoroczne świętowanie odbyło się właśnie w tym nastawieniu. Kolor żółty towarzyszył nam przez cały dzień, począwszy od wystroju sal i przedszkola, poprzez ubrania dzieci, posiłki aż do żółtych latawców sukcesu.
Piękna pogoda sprzyjała wesołej zabawie w ogrodzie przedszkolnym. Słoneczko dba o optymistów :) Wszystkie przedszkolaki zebrały się na kole aby tam uroczyście obchodzić nasze święto. Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor oraz odśpiewania hymnu optymistycznego. Następnie Przedszkolaki przeszły mały test na optymistyczny uśmiech po wypiciu soku z cytryny, za co w nagrodę otrzymały Medal Optymisty. Żółte latawce, które dzieci przygotowały wcześniej wraz ze swoimi najbliższymi wzniosły się wysoko do nieba. Cudownie bawiliśmy się malując kredą i ozdabiając przedszkolne chodniki w optymistyczne obrazki, łapiąc bańki i tańcząc do ulubionych hitów naszych przedszkolaków. W tym szczególnym dniu uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy i wierzymy, że tak naładowani pozytywną energią, radością i optymizmem przetrwamy do kolejnego Święta Optymizmu.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,