Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 11.10. 2023 r. dzieci  z grupy " Tygryski" wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Starej Kuźni. Tam powitała nas Pani Ania,  specjalista Służby Leśnej  , która zaprosiła wszystkich do zwiedzania terenu i budynków Nadleśnictwa.  W izbie dla odwiedzających zobaczyły ciekawa wystawę przyrodniczą- okazy zwierząt i roślin występujących w naszych lasach. Były tam sarny, jelenie ,daniele ,borsuk, kuny.  Dzieci obejrzały tez  galerię pięknych zdjęć przedstawiających ptaki w ich naturalnym środowisku. Pogoda  była piękna , wiec dzieci mogły się wybrać na spacer przyrodniczą ścieżka leśną, gdzie mogły podziwiać różnorodne okazy drzew, krzewów, grzybów, owadów. Każdy przedszkolak znalazł w lesie cos, co go zainteresowało. Wycieczka zakończyła się warsztatami plastycznymi- każdy uczestnik wykonał samodzielnie pamiątkę z wycieczki na drewnianym krążku. Dzieci otrzymały także kolorowa gazetkę "Lasy wokół nas".  Dzieci pięknie podziękowały pani  ""Przewodnik za ciekawe informacje i ciekawostki. Wycieczka była udana a , dzieci bardzo zadowolone.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,