Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

5 czerwca dzieci z grupy Tygrysków i Krasnali uczestniczyły w wycieczce do JuraParku w Krasiejowie. Przygodę w tym niezwykłym miejscu rozpoczęliśmy od warsztatów paleontologicznych podczas których dzieci poszukiwały szczątków oraz skamieniałości wymarłych zwierząt. Następnie odbyliśmy podróż Tunelem Czasu przez miliardy lat istnienia wszechświata. Spacerując ścieżką edukacyjną pani przewodnik odkrywała przed nami kolejne gatunki gadów, płazów i dinozaurów. W Pawilonie Paleontologicznym dzieci miały okazję zobaczyć najcenniejsze skamieniałości zgromadzone w miejscu ich odkrycia. Za sprawą Prehistorycznego Oceanarium przenieśliśmy się w świat podwodnego życia. Mieliśmy okazję stanąć "oko w oko" z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Po krótkim odpoczynku i posiłku, dzieci spędziły czas, radośnie się bawiąc na placu zabaw. To była niezapomniana przygoda!

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,