Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Kółko przyrodniczo - naukowe powstało dla dzieci fascynujących się otaczającą je przyrodą, lubiących działać i eksperymentować. Program kółka stwarza warunki do działania w obszarze aktywności poznawczej, zabaw badawczych i eksperymentów, które pozwolą przedszkolakom rozwijać myślenie przyczynowo - skutkowe, porównywać i zagłębiać fascynujący świat przyrody.
 
W listopadzie razem z dziećmi odkrywaliśmy tajniki środowiska leśnego. W czasie pierwszego spotkania omówiliśmy charakterystyczną leśną roślinność, poznaliśmy zjawisko usychania i opadania liści na zimę, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy liście drzew takich jak: kasztanowiec, dąb, jarzębina, klon oraz brzoza. Podczas drugiego spotkania miłośników przyrody poznaliśmy zwierzęta żyjące w lesie, ustaliliśmy także, które z nich zapadają w sen zimowy.
 
Podsumowaniem naszych rozważań był "ALBUM LEŚNYCH CIEKAWOSTEK".
 
W październiku również odbyły się dwa spotkania. Tym razem zafascynowała nas ziemia, kamienie i minerały. Dzieci wykonały eksperyment badawczy "Ziemniak szuka światła" - posadziliśmy ziemniaki w małej doniczce, następnie schowaliśmy je do dużego pudełka, w którym wycieliśmy niewielki otwór. Teraz pozostaje tylko czekać czy nasze roślinki znajdą drogę do światła:) Na ostatnim spotkaniu poznaliśmy różne rodzaje kamieni, ich właściwości oraz wykorzystanie kamieni w życiu codziennym człowieka. Dzieci zdobyły także wiadomości na temat budowy wewnętrznej ziemi.
 
Dzieci na zajęciach kółka przyrodniczo - naukowego są bardzo aktywne, chętnie zdobywają wiedzę oraz dzielą się tym, co już wiedzą i znają. Już niedługo kolejne spotkanie !.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,