Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu oficjalnie pożegnaliśmy zimę.  Dzieci  w wiosennych nakryciach głowy przeszły barwnym korowodem alejkami osiedla za kukłą Marzanny- Zimowej Panny a następnie  pożegnały ja okrzykami "Precz  zimo zła " i "My już zimy nie lubimy". Kukła spłonęła  a wraz z nią odeszła zima. Nowa porę roku - wiosnę przywitaliśmy  grupowymi  pokazami wiosennych nakryć głowy- pięknie prezentowały się kolorowe cylindry i kapelusze, kwieciste wianki i welony,czapki a nawet kaski rowerowe -pomimo brzydkiej i szarej pogody w naszym ogrodzie zrobiło się  choć przez chwilę kolorowo i wiosennie.  Śpiewając piosenkę o marcu czarodzieju wróciliśmy do przedszkola, mając nadzieje, że teraz na pewno zawita do nas wiosna z pięknym ciepłym słońcem, zielenią, kwiatami i śpiewem ptaków.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,