Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach realizacji innowacji w naszym przedszkolu odbyly się warsztaty przyrodnicze w grupie Tygysków. Warsztaty miały na celu rozwijanie inteligencji przyrodniczej, poprzez samodzielne doświadczenia i aktywne uczestnictwo w proponowanych zabawach. Dnia 22 pazdziernika odbyło sie pierwsze spotkanie pod hasłem "Las i jego mieszkańcy".  W tym dniu dzieci wybrały sie do pałacu pani Przyrody, gdzie wysłuchały opowiadania o ślimaku i przy pomocy aktywnych metod jak burza mózgów, czy metaplan dowiedziały się jak "powstaje" drzewo . Dzieci rozpoznawały różne rodzaje drzew przy pomocy różnych atlasów, ilustracji itp. Każde dziecko w trakcie zabawy badawczej poznało wygląg nasion i i samodzielnie założyło własną hodowlę dębu, które samo będzie pilegnowało. Pani Przyrodą wręczyła wszystkim odznakę  "Przyjaciela przyrody" i podziękowała za wspólne zabawy - zapraszając wszystkie dzieci do lasu na wycieczkę, która odbyła się już następnego dnia.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,