Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Od 5 pażdziernika do 9 pażdziernika w naszyn przedszkolu odbędzie się święto pieczonego ziemniaka. W ciągu tych dni dzieci poznają historię ziemniaka, w ogrodzie przedszkolnym będą wyszukiwać schowane ziemniaki, poznają pioseniki  o ziemniaku, będą tworzyć i bawić się wykorzystując ziemniaki. Przewidujemy  tańce,  zabawy i pyszne potrawy z ziemniaka. Pod koniec tygodnia będziemy piec ziemniaki w ognisku w leśniczówce. Będzie ciekawie, zabawnie i atrakcyjnie.

 

Zakończył się już  tydzień "Pieczonego Ziemniaka" w naszym przedszkolu. O ziemniaku nasi milusińscy wiedzą już prawie wszystko. Przez pięć dni przedszkolaki miały możliwość poznania tego warzywa od "podszewki", począwszy od historii jego powstania, "wykopek" na ogrodzie przedszkolnym, poprzez wykonywanie "stworków-potworków" i sałatki ziemniaczanej a zakończywszy na upieczeniu kartofelka w  ognisku i jego konsumpcji. Ponadto dzieci słuchały i bawiły się przy piosence "Ziemniaczki",  rozwiazywały quiz "Znawcy ziemniaka" i ozdabiały otrzymane na zakończenie tygodnia dyplomy stempelkami z ziemniaka.

Jednym słowem, było...ziemniaczanie

Agnieszka Żymełka

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,