Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera.Piękna dekoracja,
muzyka oraz płomienie świec wywołały nastrój sprzyjający wróżbom, czarom i przepowiedniom. Dzieci z grupy Krasnale i Pszczółki skorzystały z andrzejkowego zaproszenia Osiedlowego Domu Kultury ,,Komes”, gdzie również znakomicie się bawiły. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, wróżenie z kart i monet. Nie zabrakło ustawiania
bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce w towarzystwie wróżek i czarownic. Zabawa anrzejkowa była również okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji. A na koniec na dzieci czekał, dzięki zaangażowaniu rodziców, słodki poczęstunek.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,