Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 Dzieci 4 - 5 letnie

Nauczyciele wychowawcy: mgr Joanna Siwulec, mgr Joanna Czerniejewska
 

Oddział przeznaczony dla dzieci 4-5 letnich. W oparciu o liczne programy i innowacje przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dodatkowo w grupie prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe z j. angielskiego. W ramach rozwijania inteligencji wielorakich prowadzone są przez nauczycielki naszego przedszkola projekty edukacyjne, warsztaty, laboratoria. Dzieci mają do dyspozycji bardzo duże, jasne sale bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, z węzłem sanitarnym, dostosowanym do wieku dzieci. Przestrzeń edukacyjna zaplanowana jest w sposób zapewniający wychowankom bezpieczną zabawę, rozwój inteligencji wielorakich, zgodnie z realizowanym programem "Optymistyczne Przedszkole", oraz innowacją pedagogiczną "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki". Wykorzystywane są nowoczesne metody programowania "Kodowanie na dywanie" oraz nauczania matematyki "W krainie liczb Will'ego". Wykorzystywana jest również metoda projektów. Posiłki dla dzieci przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dzieci alergicznych i odmiennych kulturowo. Dzieci uczestniczą w licznych wycieczkach, imprezach kulturalnych, konkursach, przeglądach, akcjach charytatywnych itp. Zapewniamy wsparcie specjalistów (logopeda, terapeuta, psycholog). Decyzją Dyrektora , po zakończonej rekrutacji, oddział może być zróżnicowany wiekowo.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,