Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Nasze przedszkole ....

 

...   powstało we wrześniu 1981 roku. Dba o rozwój dzieci już od ponad 30-tu lat. Już od powstania przedszkole było wiodące w propagowaniu metody ćwiczeń gimnastycznych według Labana, Kinessów oraz  metod C. Freineta, M. Montessori. Systematycznie odbywały się zajęcia metodyczne dla nauczycieli z regionu Kędzierzyna-Koźla. Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Marianna Wałkowska. Kierowała placówką do roku 1991. Następnie kierownictwo placówką objęła pani Leokadia Rippel, która pełniła funkcję dyrektora do roku 2002.

 Od września 2002 roku obowiązki dyrektora pełni mgr Urszula Szałaj.
Obecnie  przedszkole oferuje 125 miejsc dla dzieci, które bawią się i uczą w pięciu grupach wiekowych.

W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu funkcjonuje innowacja organizacyjna - podział przedszkola na strefy. Działają :

  • Strefa Rodzica - Przedszkole Współpracy
  • Strefa Malucha - Optymistycznego Zucha ( znajduje się na parterze przedszkola )
  • Strefa Starszaka - Kraina Kreatywności ( znajduje się na piętrze przedszkola )

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,