Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Poznajcie Publiczne Przedszkole Nr 24 „Niezapominajka” - "Szkołę Odkrywców Talentów"

 
NASZE ATUTY - to miejsce bezpieczne dla dzieci, przemyślane i zaplanowane pod względem organizacyjnym, w sposób zapewniający jak najlepsze funkcjonowanie dzieci w zróżnicowanym wieku. Rozmieszczenie sal zabaw dla dzieci w budynku przedszkola uwzględnia podział na strefę „MALUCHA” na parterze i „STARSZAKA” na piętrze. Podział na strefy „MALUCHA” i „STARSZAKA” uwzględnia również bogato wyposażony, przestronny plac zabaw przy przedszkolu. Wyposażenie przedszkola dostosowane jest do potrzeb i wieku dzieci. Nowoczesne sprzęty, meble, zabawki i inne akcesoria będące na wyposażeniu placówki posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty zgodne z obowiązującymi wymogami. Bogate zaplecze dydaktyczne zachęca do twórczego działania i doświadczania.
Od 2007 roku przedszkole realizuje program „Optymistyczne przedszkole – I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot” oparty na teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera. Aranżacja sal dostosowana jest do rozwijania poszczególnych inteligencji dziecka, umożliwia swobodny dostęp do różnorodnych materiałów plastycznych, konstrukcyjnych, zabawek, książek, kącików tematycznych.W swojej pracy nauczyciele wykorzystują nowoczesne technologie jak zabawy z Ozobotami , posiadamy między innymi pełny pakiet pomocy dydaktycznych do nauczania matematyki, zgodnie z nowoczesną koncepcją „W krainie liczb Willy’ego”. Nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami między innymi "Kodowanie na dywanie", metodą projektów. W swoim zespole mamy specjalistów z zakresu logopedii, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej. Mamy też osoby uzdolnione w kierunku teatralnym i muzycznym, z pasją wykorzystujące swoje umiejętności w pracy z dziećmi, w tym organizowaniu twórczych zajęć dla naszych wychowanków. Nauczyciele dbają o to, aby nasze dzieci czuły się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie. Przedszkole „Niezapominajka” to Szkoła Odkrywców Talentów. Ten zaszczytny tytuł przyznało nam Ministerstwo Edukacji Narodowej za prowadzenie bezpłatnych kółek zainteresowań, a tym samym wspieranie zdolności i zainteresowań dzieci: kółko plastyczne, kółko kreatywne, kółko teatralno-muzyczne. We wszystkich grupach wiekowych prowadzone są bezpłatnie zajęcia nauki języka angielskiego, a w starszych dodatkowo zajęcia specjalistyczne z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Za swoją działalność na rzecz dziecka zdolnego, nasza placówka otrzymała jako jedno z 12 przedszkoli w Polsce tytuł „Mistrza Odkrywania Talentów". W ramach opracowanej i realizowanej innowacji pedagogicznej „Optymistyczne Twórcze Dzieciaki”, w każdej grupie dzieci regularnie uczestniczą w warsztatach inspirujących do twórczego działania, pobudzających kreatywność, rozwijających wyobraźnię i pomysłowość. Realizując innowację przedszkolaki podczas laboratoriów stają się małymi odkrywcami, badaczami, mogą eksperymentować, obserwować, działać i doświadczać. Posiadamy bogatą ofertę tradycji przedszkolnych: zabawy andrzejkowe, Mikołaj w przedszkolu, przedszkolne spotkania wigilijne, Koncert Noworoczny, Bal Karnawałowy, Święto Babci i Dziadka, Powitanie wiosny, Dzień Dziecka, Festyn Rodzinny, Pożegnanie starszaków, liczne wycieczki, cykliczne spotkania teatralne. Aktywnie włączamy się do udziału w konkursach, przeglądach i festiwalach, oraz innych formach prezentowania wiadomości i umiejętności dzieci poza przedszkolem. W dorobku placówki jest wiele dyplomów świadczących o odnoszonych sukcesach przez naszych wychowanków. Badania losów absolwentów potwierdzają, że nasi wychowankowie są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole. Posiadamy najnowocześniejsze spośród przedszkoli K-Koźla zaplecze kuchenno-sanitarne. Nasza kuchnia spełnia najwyższe wymogi obowiązujące w Polsce. Posiadamy polsko-szwajcarski certyfikat „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”. Posiłki dla dzieci przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dzieci alergicznych i odmiennych kulturowo. ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,