Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Śniadanie Wielkanocne było długo wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem w naszym przedszkolu. Oczekiwania na święta rozpoczeliśmy WIELKANOCNYM KIERMASZEM, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców. Jak co roku odwiedzić miał nas także Wielkanocny Zajączek ze słodkościami, dlatego dzieci na tę okazję wykonały i ozdobiły kolorowe koszyczki. Koszyczki schowaliśmy w umówionym z Zajączkiem miejscu, a kiedy rano 16 kwietnia przyszliśmy odświętnie ubrani na śniadanie okazało się, że Zajączka jeszcze nie było. Szukaliśmy go wszędzie, wypatrywaliśmy też przez okno, nigdzie ani śladu ...
Po wesołych świątecznych zabawach z kolegami zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów, zastawionych jajkami, kiełbaskami, rzodkiewką i szczypiorkiem oraz chlebkiem. Najodważniejsi skosztowali odrobinkę chrzanu :) W trakcie śniadania serdeczne życzenia złożyła w każdej grupie nasza pani dyrekyor Urszula Szałaj, następnie podarowała dzieciom duże czekoladowe zajączki. Na śniadanku ugościliśmy także nasze panie kucharki, które je dla nas przygotowały.
To jeszcze nie koniec ... po śniadanku czekało na nas wielkanocne przedstawienie w wykonaniu naszych aktorów z kółka teatralnego "Pacynka", które bardzo się wszystkim podobało! Kiedy wróciliśmy do swoich sal okazało się, że przegapiliśmy odwiedziny Zajączka. Wszędzie były nasze koszyczki wypchane łakociami. Każdy biegał i szukał swojego koszyczka i oglądał swoje prezenty. Tego dnia uśmiech nie znikał z buziek dzieciaków. Zajączkowi bardzo dziękujemy i prosimy gorąco, aby w przyszłym roku znów nas odwiedził, ale na odrobinkę dłużej :)

 

 Wesołych Świąt!

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,