Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Optymistyczne Twórcze Dzieciaki

„Podróżujemy rzeka Odrą” projekt edukacyjny realizowany we wszystkich grupach wiekowych w październiku, to pierwszy w tym roku  projekt z cyklu  „Podróże Optymistycznych Dzieciaków.  Podczas projektu dzieci odszukiwały na mapie Polski rzekę Odrę. Wymieniały się wiedza i doświadczeniami na temat rzeki, jej biegu, zastanawiały się dlaczego płynie do morza a nie odwrotnie, poznawały fizyczne właściwości wody. Zaczarowane w „Kropelki wody” poznały obieg wody w przyrodzie. Jako mali naukowcy wykonywali różnorodne eksperymenty i doświadczenia- dzieci  mieszały i rozpuszczały w wodzie różne substancje, sprawdzały co pływa co tonie, barwiły wodę .Podczas  eksperymentów  dzieci obserwowały, wymieniały się spostrzeżeniami, wyciągały ciekawe wnioski. Wszystko to było ekscytujące, odkrywcze i bardzo zabawne. Inspirowane opowiadaniami, zagadkami, zabawami z woda  przedszkolaki tworzyły  przepiękne i zachwycające inwencja twórczą prace plastyczne które ozdobiły przedszkolna szatnię.  Każde z dzieci mogło zostać kapitanem własnoręcznie zrobionej łódeczki z papiery lub okrętu w butelce. Zaciekawione i zafascynowane miny dzieciaków były dowodem na to ,ze pierwsza podróż   była bardzo udana. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody.


 

Tygryski

 

Krasnale

 

Biedronki

   

 


Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,