Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Z okazji obchodów 100-lecia Niepodległej Polski Publiczne Przedszkole Nr 24 „Niezapominajka” ogłosiło akcję „ Optymiści grają Rodakom”. Akcja została ogłoszona wśród Optymistycznych Przedszkoli w całej Polsce.
Tematem akcji było wykonanie kartki pocztowej z życzeniami z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę  Niepodległości dla Rodaków mieszkających poza granicami kraju.
 Przedsięwzięcie miało na celu: promowanie i wspieranie postaw patriotycznych u dzieci, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i jego granicami, propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczną dzieci, popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów dzieci.
Kartki zostały wykonane samodzielnie przez dzieci wg ich pomysłów a rodzice zapisywali życzenia ułożone przez dzieci. Zebrane kartki  z życzeniami dzieci zapakowały w koperty, zaadresowały, nakleiły znaczki i udały się na pocztę.
Życzenia zostały  przesłane do Prezydenta Polski, Prezesa Rady Ministrów ,Prezydent Miasta Kędzierzyna -Koźla oraz 95 ambasad polskich na świecie.
Mamy nadzieję że nasze pozdrowienia dotrą do każdego zakątka świata i ucieszą wszystkich Naszych Rodaków.

Cieszymy się ogromnie, że Ambasador Indii jako pierwszy  odpowiedział na naszą akcję przesyłając nam przepiękny list ze słonecznych Indii. Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Poniżej można przeczytać ten list.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,