Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Ratownik medyczny


    Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – ratownik medyczny, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek z życia ratownika, wykazały wielkie zainteresowanie i zadawały wiele pytań. Pan ratownik nauczył nas jak postępować w chwili zagrożenia, wyjaśnił kiedy należy dzwonić po pomoc medyczną i utrwalił numery alarmowe. Przeprowadziliśmy również scenki w których to dzieci wcieliły się w osoby wzywające pomoc- teraz już dobrze wiemy, jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numer 112. Pan ratownik zaprezentował także pierwszą pomoc a następnie dzieci reanimowały swoje misie pod czujnym okiem ratownika medycznego. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i złożoną nam wizytę.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,