Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Niezwykła rytmika


Dzieci ze starszych grup tj. Tygryski i Krasnale systematycznie biorą udział w zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Panią Marysię. Dzieci uwrażliwiane są na piękno muzyki, poznają wybitnych kompozytorów, uczą się nowych piosenek, doskonalą poczucie rytmu i estetyki poruszania się, wysłuchują przeróżne utwory muzyczne a także tworzą akompaniament podczas zabaw z instrumentami. Co tydzień Pani Marysia zasiada przy naszym przedszkolnym pianinie i zachęca do zabaw muzyczno - ruchowych. Jednak ostatnie zajęcia były wyjątkowe. Na rytmikę zaproszono Pana Szymona - ucznia Krakowskiej Szkoły Muzycznej, który przybył do Niezapominajki wraz ze skrzypcami. Pani Marysia omówiła wygląd i budowę tego instrumentu a Pan Szymon opowiedział i zaprezentował rodzaje gry na skrzypcach wydobywając przeróżne dźwięki. Dzieci z wielką fascynacją przyglądały się Panu Szymonowi i wsłuchiwały w wykonywane utwory. Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za wizytę oraz rozbudzenie w naszych milusińskich zamiłowania do gry na instrumentach.

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,