Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W Pomarańczowym tygodniu w Pszczółkach  wiele się działo. Podczas słuchania bajki "Kucharze i Królik" dzieci poznały  przepisy na dania z pomarańczowego warzywa- marchewki,które były inspiracją do samodzielnego wykonania a następnie  degustacji przepysznej i zdrowej surówki. Pomarańczowe warzywa  i owoce-marchewki dynie,pomarańcze, mandarynki-pomogły dzieciom w liczeniu,układaniu rytmów i różnorodnych wzorów. w innym dniu służyły jako przybory w ćwiczeniach gimnastycznych.W pomarańczowym tygodniu nie zabrakło zajęć i zabaw plastycznych. Dzieci  wykonały dyniowe wesołe stworki, które ozdobiły nasza salę. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się eksperymenty.Dzieci z sprawdzały właściwości fizyczne marchewki, mieszały zabarwioną wodę, by uzyskać kolor pomarańczowy. Po wyciągnięciu odpowiednich wniosków samodzielnie mieszały farby do pomalowania wiewiórki. Wszystkie działania i zabawy pod patronatem  Pomarańczowej Kredki wywoływały uśmiech i radość wśród dzieci oraz poszerzały ich wiedzę i doświadczenia,

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,