Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Tygryski w świecie bieli.


W miniony poniedziałek tj. 19.02 otwarła się kolejna kredka. Tym razem do zabawy zaprosiła nas barwa biała. Tygryski korzystając z zaproszenia wybrały się w magiczną podróż do krainy wiecznego śniegu. Poznały tamtejsze zwierzęta, mieszkańców i ich tradycje a na pamiątkę wykonały pracę plastyczną przedstawiającą inuitę. Z kolorem białym wiążą się również śniegowe zabawy i sporty zimowe dlatego nie zabrakło Tygrysich Igrzysk Olimpijskich. Niestety za oknem niewiele bieli ale nasze rezolutne dzieciaczki nie poddają się tak łatwo. W ramach doświadczeń stworzyli własny śnieg wykorzystując sodę i piankę do golenia, wiele radości tygryskom przyniosła też zabawa z cieczą newtonowską oraz założenie hodowli kryształów. Ponadto dowiedzieliśmy się jak powstają płatki śniegu, skąd się bierze szron i czy aby na pewno śnieg jest czysto biały. W tym tygodniu przeznaczyliśmy także jeden dzień na omówienie sposobów dbania o zęby, aby były zdrowe, mocne i białe. Wykonaliśmy w tym celu nawet doświadczenie zanurzając jajko imitujące zęba w różnych cieczach.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,