Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Zielony tydzień w Tygryskach


    Realizując projekt „Kolorowy Świat Pomysłowych Dzieciaków” Tygryski przez ostatni tydzień poddały się przygodom zielonej kredki. Spotkaliśmy się z reprezentantem naszej miejscowej, zielonej stacji radiowej. Poznaliśmy zawód dziennikarza i nagraliśmy wiosenną piosenkę. Rozmawialiśmy o ekologii w ramach bajeczki o księżniczce Krasnolince. Zadbaliśmy o zielony wystrój naszej sali zakładając naszą małą lecz własną hodowlę owsa i ogródek pełen wiosennych kwiatków. W środę jak tradycja nakazuje przywitaliśmy Panią Wiosnę na przemarszu ulicami miasta. Na spacerach bawiliśmy się w detektywów i poszukiwaliśmy pierwszych oznak tej pięknej pory roku. Nie zabrakło również zabaw sensorycznych zielonej rączki - mas plastycznych, plastelinowych zielonych stworków a także konsumpcji zdrowych i przepysznych zielonych owoców oraz warzyw.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,