Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Projekt ekologiczny „Dinozaury”


Nasza Niezapominajka przemieniła się w prawdziwy park jurajski… W ubiegłym tygodniu realizowaliśmy projekt edukacyjny poświęcony uwielbianym przez dzieciaczki dinozaurom. Poznaliśmy ich nazwy, wygląd, dowiedzieliśmy się jak żyły i dlaczego wyginęły. Było mnóstwo fantastycznej zabawy, zamieniliśmy się w małych paleontologów wydobywając szczątki dinozaurów i budowaliśmy jego szkielet. Wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne, które zawisły na naszych galeriach i uczestniczyliśmy w Dino-gimnastyce.
Na dolnym holu pojawiły się niesamowite Dino-budowle, których autorami są dzieci i Panie ze wszystkich grup. Spotkać tam można np. pterodaktyla, diplodoka, triceratopsa zrobionych z surowców wtórnych. W ramach projektu przypomnieliśmy sobie również  zasady ekologii, wartość segregowania śmieci i dawania im „drugiego życia”. Podsumowaniem naszego projektu była zabawa z Paniami Agnieszką i Anetą, które zabrały nas w czasie aż do prehistorii. Znaleźliśmy tam ogromne jajo z którego (z naszą pomocą porządkowania środowiska) wykluł się malutki dinozaur. Odwiedzili nas również przedstawiciele firmy GCP, którzy obdarowali naszych milusińskich Dino-prezentami. Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,