Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Jura Park


18 kwietnia dzieci ze Strefy Starszaka wybrały się na wycieczkę przedszkolną podsumowującą projekt o Dinozaurach. Odwiedziliśmy Jura Park w Krasiejowie.  Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w oceanarium. W okularach 3D podziwialiśmy cudowne, podwodne życie. Najbardziej spodobał się nam rekin, który to wywołał gęsią skórkę na nie jednej ręce :D  Następnie udaliśmy się do tunelu czasu. Poruszając się ciuchcią poznaliśmy prehistorię, zrozumieliśmy jak powstała ziemia i życie na niej. Ostatecznie dotarliśmy do Parku pełnego (uwielbianych przez wszystkie dzieciaczki) dinozaurów. Pan przewodnik opowiedział wiele ciekawostek na ich temat i zabrał nas do muzeum. Podziwialiśmy pracę paleontologów, wypatrywaliśmy w ziemi szczątek prehistorycznych zwierząt a nawet trzymaliśmy w rękach prawdziwe kości dinozaurów. Po tak wyczerpującym spacerze posililiśmy się przepysznymi i zarazem zdrowymi (bo domowymi) hamburgerami przygotowanymi przez nasze kochane Panie kucharki.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie GCP, która wsparła finansowo naszą fantastyczną Dino - przygodę!

 

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,