Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 W "Kuchennym laboratorium"  rozpoczęliśmy eksperymenty. Dzisiaj badaliśmy co to jest ciecz. Jaki kształt przybiera ciecz ?. Sprawdzaliśmy gęstość różnych cieczy: Coca-coli, oleju, mleka, syropu ... .Cały czas obesrwowaliśmy co się dzieje i wyciągaliśmy wnioski. W kolejnym eksperymencie dowiedzieliśmy się  że woda się przemieszcza - wędruje po papierowych ręcznikach. Sami też skonstruowaliśmy wodne farby ( z płynu do naczyń, buraków, barwników spożywczych ) i za pomocą słomek malowaliśmy kartki. Niestety nasze rysunki nie były zbyt trwałe. Aby rysunki były trwalsze stworzyliśmy farby z produktów kuchennych i upiekliśmy je w kuchence mikrofalowej. Farby rosły, stężniały i stały się trwałe. Ale to fajna zabawa .. !.

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,