Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

DOŚWIADCZENIA Z WIATREM I POWIETRZEM W "BIEDRONKACH"


Jak to jest z tym powietrzem? Jest ono czy go nie ma ?

"Biedroneczki" postanowiły wyjaśnić te zawiłości i przeprowadzić kilka prostych eksperymentów. Zamieniając się w naukowców zabawę zaczęły od nadmuchania balonów, podrzucania ich w górę oraz prób ściśnięcia. Przedszkolaki przekonały się na własne oczy jak powietrze dopasowuje się do przedmiotów oraz jaką ma moc. Następnie sprawdzały siłę powietrza, którym same dysponują. Przedszkolaki dmuchały w gazety, piórka i torebki foliowe próbując wprowadzić je w ruch. Chcąc sprawdzić czy powietrze jest nam potrzebne do życia, dzieciaki zatkały nos, zamknęły buzie, sprawdzając tym samym jak długo można bez powietrza wytrzymać. Po chwili wszystkie dzieci  otworzyły buzie stwierdzając zgodnie, że bez powietrza nie da się żyć. Dzieci dmuchały także w słomki, tworząc bąbelki powietrza oraz robiły bańki mydlane. Świetną zabawą był eksperyment z suszarką i balonem. Powietrze wydobywające się z suszarki wprowadzało w ruch balon sprawiając dzieciom wiele radości!
Zabawy badawcze z powietrzem okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Poznając właściwości powietrza przedszkolaki wraz z paniami świetnie się bawiły oraz wiele się nauczyły:

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,