Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Papryka słodka, oregano, pieprz, sól, kurkuma ... to właśnie przyprawy były kolejnym tematem na spotkaniu dzieci z kółka kuchennego. Spotkanie rozpoczęła dyskusja  na temat tego po co w ogóle wykorzystujemy przyprawy w kuchni. Następnie dzieci mogły oglądać, wąchać i (kto się odważył) posmakować 10 rodzajów przypraw :) Niektóre były dzieciom bardzo dobrze znane, zwłaszcza pieprz, sól i cynamon. Nazwy innych przypraw poznały. Porównywaliśmy zawartość miseczek z opakowaniami po przyprawach i rozpoznaliśmy wszystkie z nich. Później dzieci musiały rozwiązać bardzo trudną zagadkę - otóż miały zastanowić się jak pęczek świeżego koperku mógł zmieścić się do tak małej torebki z przyprawą o takiej samej nazwie "koper". W taki sposób nauczyliśmy się jak możemy samemu w domu wykonać przyprawy. Koper posiekaliśmy i teraz czekamy tylko aż nam się pięknie zasuszy!  
 
 
 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,