Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Pszczółki w Laboratorium Pomysłowego Naukowca szukały …dźwięków. Poszukiwały odpowiedzi na pytania „Jak to się dzieje, że słyszymy?”, „Czy wszystkie dźwięki są miłe?”, „Skąd wydobywa się dźwięk?”, „Od czego to zależy, że dźwięk jest niski albo wysoki?”…
Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w doświadczeniach i eksperymentach z wykorzystaniem bum bum rurek, kieliszków z wodą, pojemników itp.  Po licznych eksperymentach wiemy, że okruszki podskakują, jak obok uderza się w dno garnka i to za sprawą fal dźwiękowych, te same fale powodują, że gdy balon przyłożymy do grającego magnetofonu to on drży. Każdy z nas wykonał też swój telefon z sznurka i kubeczków. To naprawdę działa – można rozmawiać na odległość i wszystko słychać. Zabawy z dźwiękami okazały się bardzo interesujące.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,