Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Ziemi w naszym przedszkolu bardzo dużo czasu poświęciliśmy ekologii i sposobom dbania o naszą planetę – Ziemię. Wszystkie grupy wiekowe przystąpiły do projektu EKO KOSMOS w ramach którego z surowców wtórnych powstały niesamowite kosmiczne cuda. Mogą je Państwo podziwiać przy wejściu. Grupa Żabki zajęła się modą, projektując piękne suknie z folii i korków plastikowych, grupa Biedronek wykorzystując stare kartony i folię aluminiową stworzyła rakietę, grupa Pszczółek za pomocą tektury, opakowań po jajkach i worków na śmieci utworzyła ufoludka, grupa Tygrysków dała drugie życie zużytym płytom CD, plastikowym butelkom, tekturze, folii i papierowym reklamom wykonując pojazd kosmiczny natomiast w grupie Krasnali zużyto rolki po papierze toaletowym, stare płyty CD, folie oraz gazety i tak powstał kosmiczny robot.
Dzięki współpracy z firmą Global Colors Polska zajęcia o ekologii były naprawdę wyjątkowe. 24 kwietnia w naszym przedszkolu zagościła przedstawicielka tej firmy – Pani Marzenka w przebraniu kosmity. Przeprowadziła ciekawe zabawy, które pokazały co jest dobre a co złe dla naszej planety, a dzieci ze strefy starszaka miały okazję uczestniczyć również w projekcji multimedialnej. Dzięki naszemu wyjątkowemu gościowi dzieci zrozumiały potrzebę dbania o środowisko w którym żyjemy. Następnego dnia do Niezapominajki przybyły ufoludki z Wenus, które zabrały naszych milusińskich w kosmiczną podróż goszcząc na różnych planetach. Dzieci zaprezentowały się śpiewając piosenkę o ekologicznym życiu na Ziemi a goście firmy GCP  oraz odwiedzający nasze przedszkole kosmici rozwinęli zachowania proekologiczne wśród uczestników spotkania. Każda grupa została doceniona za stworzenie kosmicznej postaci w ramach wykorzystania zużytych materiałów – surowców wtórnych i otrzymała od firmy Global Colors Polska dyplom. Ponadto podarowano wszystkim naszym milusińskim gry w celu zwiększenia motywacji do dbania o Ziemię.
Teraz o ekologii wiemy już wszystko. Serdecznie dziękujemy firmie GCP za współpracę przy projekcie EKO KOSMOS oraz upominki a Wam drodzy rodzice za pomoc w dostarczaniu surowców wtórnych.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,