Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Kolejny raz dzieci z grupy z Pszczółki uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Gimnazjaliści – dzieciom”. Tym razem odwiedziliśmy pobliski Zespól Szkół Nr 1 . W pracowni chemicznej eksperymentowaliśmy razem z uczniami pod kierunkiem pani Karoliny. Były pokazy sztucznych ogni, produkowaliśmy „pastę do zębów dla słonia”, zamienialiśmy płyny wodę w mleko i nie tylko .. Każde z nas pokazało, że ma magiczną moc, bo za pomocą paluszka rozganialiśmy pieprz oraz potrafiliśmy tylko potrząsając próbówką zmienić kolor płynu. Wykonaliśmy też „lampę Alladyna” oraz znaleźliśmy inne kolory, które znajdują się w kolorze czarnym. Każde z nas potrafiło oziębić wodę wsypując do wody magiczny proszek. Ale się działo. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i pani Karolinie za ciekawe eksperymenty. Nie możemy się już doczekać kolejnych doświadczeń.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,