Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 16.05 w grupie Krasnali odbyły się kolejne zajęcia z serii "Laboratorium szalonego naukowca". Tym razem tematem zajęć była zabawa kolorami. Wykorzystując tylko trzy kolory podstawowe dzieci wyczarowywały wszystkie kolory tęczy. Była "magia w słoiku"-kolorowy wir i kolorowy deszcz z chmurki :)Dzieci precyzyjnie posługiwały się   pipetami, dozując krople barwników do mleka i  czarując pałeczką zanurzoną w płynie do naczyń obserwowały mieszanie się kolorów. Obserwując zmiany barw dzieci samodzielnie wyciągały wnioski, jakie kolory powstaną podczas mieszania określonych kolorów.  Doświadczenia te Krasnale mogły wykorzystać podczas malowania na temat : " Wiosna",
z wykorzystaniem tylko trzech kolorów: czerwonego, żółtego i niebieskiego. Czy im się to udało? Sprawdźcie sami:) Zapraszamy do oglądania wystawy prac Krasnali. 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,