Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 26 czerwca dzieci z grupy Krasnali i Tygrysków pojechały na wycieczkę do Stanicy.  W Ośrodku Sportowym "Orzeł " powitał nas pan Tomek, który opowiadał dzieciom różne ciekawostki z życia pszczół.Dzieci miały możliwość zobaczenia stroju pszczelarza, ula  "od środka", mogły zobaczyć i dotknąć kilku urządzeń  potrzebnych w pracy hodowcy pszczół.Dowiedziały się także, jak powstaje miód. Po "dawce " fachowej wiedzy przyszła chwila na małe "co nieco".Dzieci z apetytem pałaszowały wafelki polane złocistym miodem. Następnie przyszedł czas na samodzielne wykonanie pamiątkowych plakietek  z wycieczki. Po wykonaniu plakietek wszystkie dzieci udały się na zasłużony posiłek- piknik na trawie, a potem nastąpił czas zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci mogły skorzystać z placu zabaw lub zagrać w piłkę na prawdziwym wymiarowym boisku . Chłopcy , jak zawsze wybrali grę w piłkę,a dziewczynki zabawę na huśtawkach i innych urządzeniach na placu zabaw. Po zabawach, wszystkie dzieci wraz z paniami ruszyły w drogę powrotną do przedszkola. Podroż  minęła bardzo szybko. A w przedszkolu na roześmiane, zadowolone, szczęśliwe  dzieciaki czekali już rodzice.  Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała. To był bardzo ciekawy udany dzień, pełen wrażeń , radości i zabawy.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,