Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

"Każdy uśmiech dziecka jest piękny. Niestety, nie każdy jest zdrowy. W Polsce prawie 58% trzylatków i aż 85% sześciolatków ma problemy z próchnicą. Aby zatrzymać postępującą epidemię i chronić uśmiechy najmłodszych powstał projekt "Dzieciństwo bez próchnicy". 27 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu higieny i zdrowia zębów oraz profilaktyki stomatologicznej. W ramach projektu nasze przedszkole
otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej, a każdy przedszkolak swój własny zestaw higieniczny - pastę i szczoteczkę do zębów. Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia. Więcej informacji nt. projektu na stronie internetowej: www.zebymalegodziecka.pl

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,