Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Czy możliwe jest aby już w przedszkolu prowadzić zajęcia z chemii ? Ależ tak. W bieżącym roku szkolnym w grupie Pszczółek rozpoczął się projekt edukacyjny Gimnazjaliści-Dzieciom. Tym razem uczniowie z pobliskiego gimnazjum ZSM nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu wraz z nauczycielką panią Karoliną przygotowali zabawy i eksperymenty z zakresu chemii.  Były to magiczne i niezwykłe eksperymenty a działo się ....., oj działo. Każdy mógł zobaczyć, że można nadmuchać balon za pomocą magicznego proszku, zdmuchnąć świeczki przybliżając je do czarodziejskiego dzbana, wyczarować dżina z butelki. Rozpuszczaliśmy statki, które znikały, magiczą wodą malowaliśmy i odkryliśmy znikający rysunek, zrobiliśmy tęczę przy pomocy soku z kapusty, malowaliśmy mlekostworki, a nawet za pomocą niteczki łowiliśmy kostki lodu (trzeba je było posypać solą). Na koniec pani "zapaliła " nasz stół w sali - to było niezwykłe doświadczenie. Na pamiątkę wspólnych eksperymentów Pszczółki otrzymały  dyplomiki i czekolady. Serdecznie dziękujemy pani Karolinie i  naszym kolegom z gimnazjum.  Nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań.

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,