Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 Kochani!
 
 Od trzech lat realizujemy program szwajcarsko - polski "Zachowaj równowagę" pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia, który promuje zdrowe odżywianie się oraz aktywność fizyczną wśród małych dzieci.
 
 Na stronie internetowej instytutu pojawiła się nowość, zachęcam do zapoznania się z aplikacją mobilną ASYSTENT ZDROWEGO ŻYWIENIA :)
 
Zadbaj o siebie z „Asystentem Zdrowego Żywienia” – aplikacją na urządzenia mobilne opracowaną przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia. Korzystając z aplikacji, możesz zapobiec nadwadze i otyłości, a także wielu innym chorobom przewlekłym. „Asystent” pomaga nie tylko w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych, lecz także we wdrażaniu innych elementów zdrowego stylu życia.

Dzięki wbudowanemu w aplikację Kalkulatorowi będziesz w stanie przeanalizować to co jesz każdego dnia. Kalkulator obliczy m.in. Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, cukry i tłuszcz oraz pokaże Ci, jaki procent normy zrealizowałeś. Będziesz mógł również obliczyć ile dziennie spożywasz soli i sprawdzić czy przekroczyłeś już jej maksymalne dzienne spożycie.

W aplikacji znajdziesz rzetelne informacje i porady na temat zdrowego żywienia wraz z jadłospisami na każdy dzień tygodnia. Dowiesz się także jakie ćwiczenia fizyczne wybrać, aby skutecznie spalić nadmiar kalorii i poprawić swoją kondycję.

Ponadto, aplikacja zawiera różne praktyczne i interaktywne narzędzia – np. quizy czy słowniczek, które pomogą Ci łatwo i szybko przyswoić niezbędną wiedzę na temat zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia.

Aplikację można pobrać bezpłatnie na stronie Google Play: https://bit.ly/zachowajrownowage
 
 
 
Koordynator projektu
 
Małgosia Swoszowska 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,