Realizując swój program aytorski pod tytułem " Współpraca przedszkola ze szkołą" nauczycielka mgr Mariola Janczak zorganizowała najstarszej grupie przedszkolnej kilka wizyt w Szkole Podstawowej nr 19. Spotkania ze szkołą mialy na celu :

• przybliżenie dzieciom budynku szkoły z jej podstawowymi jednostkami tj. biblioteka , świetlica , sala gimnastyczna , sala lekcyjna
  • niwelowanie lęku u dzieci przed zmianą roli z przedszkolaka na ucznia
  • podniesienie swojej samooceny i wiary we w łasne możliwości  poprzez aktywne uczestnictwo dzieci  w wybranych zajęciachw szkole.

W miesiącu lutym w naszej placówce miało miejsce spotkanie nauczycieli nauczania początkowego i nauczycieli naszej placówki na którym  rozmawiałyśmy o ujednoliceniu działań w kształceniu dzieci 6-cio i 7-mio letnich.