Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 8 października 2015 r. w „Niezapominajce” miało miejsce wielkie i doniosłe wydarzenie. W Strefie Starszaka odbyła się przedszkolna debata na temat "O zachowaniu się dzieci w przedszkolu". Sala zabaw zamieniła się w Optymistyczny Sejm, na którym zjawiły się posłanki i posłowie ze starszych grup „Krasnali”, „Tygrysków” i „Pszczółek” oraz przedstawiciele z młodszych grup „Żabek” i „Biedronek”.
Na wstępie obrad wszyscy odśpiewali „Niezapominajkowy hymn przedszkola”.
Wybrany jednogłośnie przez posłów i posłanki Marszałek Sejmu kierował obradami. Posłowie proponowali treść zapisów poszczególnych artykułów i każdy mógł zabrać głos na temat prawidłowego zachowania się w przedszkolu.
Sejm stworzył projekt ustawy "O zachowaniu się dzieci w przedszkolu", którą przedstawiono do konsultacji wszystkim grupom w przedszkolu.
Po przegłosowaniu ustawy została ona  przyjęta i uchwalona.
Ustawa zawiera zbiór przepisów określających, jakie zachowania są pożądane, czyli co należy robić aby w przedszkolu wszyscy czuli się wspaniale oraz jak powinny zachowywać się wszystkie przedszkolaki.  

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,