Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W grupie Pszczółek 22- 23 października odbyły się warsztaty rozwijające inteligencję przyrodniczo- ruchową. Warsztaty te realizowane są w ramach innowacji pedagogicznej "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki". W czwartek wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku. Dzieci miały okazję poznać nazwy poszczególnych drzew oraz nauczyły się rozróżniać niektóre z nich po liściach. Oprócz tego Pszczółki podziwiały piękno otaczającej przyrody podczas jesieni. W parku spotkaliśmy kilka wiewiórek, które wywołały u młodych przyrodników wiele emocji. Na koniec spaceru dzieci pozbierały żołędzie, które były nam przydatne następnego dnia.

W piątek poznaliśmy budowę rośliny i dowiedzieliśmy się co jest niezbędne do jej wzrostu. Po uprzedniej zabawie kasztanami i żołędziami założyliśmy w naszej sali hodowlę dębów. Każde dziecko zasadziło swojego żołędzia i teraz musi codziennie doglądać go w naszym kąciku przyrody.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu