Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Po raz kolejny dzieci z kółka "Gotowanie to zadanie" staneły przed matematyczno- kulinarnymi zadaniami. Dzisiaj nasi milusińscy mieli okazję pobawić się owocami. Jak się okazało owoce nie tylko służą do wykonania przepysznej sałatkli owocowej, ale można tez je wykorzystać do zabaw matematyczno-logicznych. Zanim nasze przedszkolaki zabrał się do kulinarnych potyczek posegregowały owoce, policzyły je, ułożyły w kolejności malejącej i rosnącej, opowiedziały które ich zdaniem owoce są dla nich najsmaczniejsze i które mają najwiecej witamin. Potem zabrały się juz do obierania i krojenia owoców w drobną kosteczkę. Sałatka wyglądała smakowicie, pachniała przepysznie a smakowała... wybornie.  Potwierdziły to Krasnalki, które zostały poczęstowane przez naszych małych kucharzy.

Mniam....palce lizać....takie to był pyszne!!!

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,