Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W czwartek 12.11 w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty rozwoju inteligencji intrapersonalnej i przyrodniczej. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki".

Podczas tych warsztatów dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz. Poznały takie pojęcia jak: parowanie, skraplanie, opad, zamarzanie, topnienie. Następnie dzieci zamieniły się w kropelkowych pomocników i miały za zadanie samodzielnie przeprowadzić doświadczenie aby dowiedzieć się, które przedmioty toną, a które pływają na powierzchni wody. Kropelkowi pomocnicy podeszli do zadania z wielką ochotą. Następnie w nagrodę za wspaniale wykonane zadanie odbyła się seria doświadczeń związanych z wodą. Dzieci z wielką uwagą obserwowały jak woda potrafi skleić dwie szklanki, unieść do góry rodzynki, wprawić w ruch łódeczkę, wcisnąć się do odwróconej szklanki...

Na koniec nastąpił wybuch pienistego wulkanu, który miał bardzo dziwny zapach! Jak myślicie? Dlaczego? Zapytajcie o to kropelkowych pomocników! ;-)

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,