Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

„Jestem sobie przedszkolaczek
Nie grymaszę i nie płaczę …"


Dzień 18 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z „Niezapominajki”  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich "Biedronek” oraz pani dyrektor.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki w jesiennej scenerii wraz z panią Jesień i jej pomocnikami – wietrzykami - psotnikami,  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, zabawy ruchowe, granie na instrumentach, zabawy z Anglusiem w języku angielskim, taniec, oraz malowanie jesiennych liści wraz z rodzicami. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, oraz „Rożek obfitości” wypełniony pysznymi słodkościami. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.
Po uroczystym pasowaniu wszystkich dzieci nastąpiło pasowanie rodziców na Optymistycznych Rodziców „Niezapominajki”. Wszystkim podobała się zabawa, również w niejednym oku mam i tatusiów pojawiły się łzy wzruszenia…
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Mamo, tato – jestem przedszkolakiem”.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,